دوره آموزشی موشن گرافیک و انیمیشن 2D در بلندر

پویا نمایی دوبعدی یا انیمیشن دو بعدی چیست؟

پویا نمایی دو بعدی یا انیمیشن دو بعدی، شامل ایجاد تصاویر حرکتی در دو بعد است. در این نوع از انیمیشن‌ها،شیء‌ها و شخصیت‌ها در یک صفحه دو بعدی حرکت می‌کنند و در واقع این حرکت‌ها از تصاویر متوالی ایجاد شده‌اند. ایننوع از انیمیشن برای ایجاد فیلم‌های کوتاه، سریال‌های تلویزیونی، تبلیغات و بازی‌های ویدئویی استفاده می‌شود
دوره موشن گرافیک و انیمیشن در بلندر انیمیشن دوبعدی در حقیقت، هنر ایجاد حرکت در یک فضای دو بعدی است کههمان شخصیت‌ها، موجودات، جلوه‌های ویژه و پس‌زمینه‌ها را هم شامل بشود. فقط وقتی توهم حرکت به وجود می‌آید کهطراحی‌های فردی در یک توالی زمانی مشخص قرار بگیرند.
انیمیشن دوبعدی یکی از حوزه‌های محبوب و متنوع هنری به حساب می‌آید، که بازگشت چشم‌گیری داشته است! استفادهاز این نوع انیمیشن، به طور گسترده در برنامه‌های تلویزیونی، بازی‌های ویدئویی، فیلم‌های بلند، تبلیغات، برنامه‌های(اپلیکیشن‌های) تلفن همراه و محتوای وبسایت‌ها دیده می‌شود. ریک و مورتی نمونه مدرن و محبوب انیمیشن دوبعدیاست. شبکه‌های اجتماعی مانند اسنَپ‌چَت، در حال ارائه‌ی انیمیشن‌های سریالی دوبعدی جالبی به طول ۱ تا ۳ دقیقههستند. حتی تولید بازی‌های ویدیویی با محیط دوبعدی مانند کله فنجانی رو به افزایش هستند.

 

دوره پیشنهادی و حرفه ای : دوره افترافکت

 

دوره آموزشی موشن گرافیک و انیمیشن 2D در بلندر (Blender)

ویدئوی معرفی دوره آموزش موشن گرافیک و انیمیشن 2D در بلندر

پخش ویدیو

توضیحات راجب حرفه

1792311

حرفه موشن گرافیک و انیمیشن دارای بسیاری از کاربردها در صنعت فیلم، تلویزیون، بازی های ویدئویی، تبلیغات و نمایش های تجاری است. برای ایجاد این نوع از محتواها، ابزارهای متنوعی از جمله نرم افزار Blender به کار گرفته می شود.

Blender یک نرم‌افزار قدرتمند و رایگان 3D مدل سازی، انیمیشن و موشن گرافیک است. با استفاده از ابزارهای مختلفی که Blender فراهم می کند می توانید انیمیشن های 2D و 3D خلاقانه و با کیفیت بالا ایجاد کنید.

در Blender، شما می توانید با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند Keyframe، Graph Editor و Dope Sheet ، حرکات و انیمیشن های پیچیده را تولید کنید. همچنین، شما می توانید از ابزارهای متنوعی مانند Particle System ، Physics Simulation و Cloth Simulation برای ایجاد جزئیات دقیق تر در انیمیشن ها استفاده کنید.

با استفاده از Blender، شما می توانید انواع مختلفی از انیمیشن های سه بعدی را ایجاد کنید، از جمله کارکترهای سه بعدی با حرکات پیچیده، صحنه های واقع گرایانه و حتی گیم پلی های سه بعدی. به علاوه، Blender قابلیت رندرینگ فوق العاده و با کیفیت بالا را نیز دارد که به شما امکان می دهد تا تصاویر و ویدئوهای با وضوح بالا و خلاقانه تولید کنید.

به طور کلی، با استفاده از Blender و تسلط بر این ابزار، شما می توانید انیمیشن های خلاقانه و جذابی را ایجاد کنید که به شما امکان می دهد بازار کار در شاخه های گوناگونی از جمله فیلم، تلویزیون، بازی های ویدئویی و تبلیغات را برای خود به دست آورید

ویدئوی نمونه آموزش موشن گرافیک و انیمیشن 2D در بلندر

توضیحات راجب نرم افزار Blender

blender 1

Blender یک نرم افزار رایگان و باز منبع است که برای طراحی سه بعدی، موشن گرافیک و انیمیشن استفاده می شود. این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا مدل های سه بعدی، صحنه های واقع گرایانه، انیمیشن ها، بازی ها و بسیاری از کارهای دیگر را ایجاد کنید.

یکی از ویژگی های برجسته Blender قابلیت موشن گرافیک است. با استفاده از این نرم افزار می توانید حرکت های پویا و جذابی را برای شخصیت ها و اشیاء سه بعدی خود ایجاد کنید. در این نرم افزار، انواعی از ابزارهای موشن گرافیک مانند ترکیب عناصر، انیمیشن ترک، آرمچر(armature)، همچنین حرکت پویا در فضا و سطوح مختلف وجود دارند.

همچنین Blender قابلیت ساخت انیمیشن های کامپیوتری را به شما می دهد. با استفاده از این نرم افزار، می توانید فیلم های کوتاه انیمیشن، صحنه های واقع گرایانه و بسیاری از نوع های دیگر از انیمیشن ها را ایجاد کنید. Blender ابزارهایی برای ایجاد حرکت ها، شخصیت ها، شیء ها و عناصر دیگر در انیمیشن های کامپیوتری دارد.

Blender به عنوان یک بسته کامل از ویژگی های سه بعدی، موشن گرافیک و انیمیشن، برای هنرمندان و طراحان گرافیک طراحی شده است. این نرم افزار با ابزارهای پیشرفته خود به شما اجازه می دهد تا ایده های خلاقانه خود را به واقعیت تبدیل کنید.

بازار کار و درآمد زایی از محتویات دوره دوره آموزش انیمیشن 2D در بلندر

2936730

با توجه به رشد صنعت فیلم، تلویزیون، بازی های ویدئویی، تبلیغات و نمایش‌های تجاری در سال‌های اخیر، بازار کار برای موشن گرافیک و انیمیشن نیز به شدت گسترده شده است. این حرفه شامل ایجاد انیمیشن‌های کارتونی، ویدئوهای تبلیغاتی، انیمیشن‌های تخیلی و واقع‌گرایانه و غیره است.

با تسلط به Blender و توانایی ایجاد انیمیشن‌های خلاقانه و جذاب، می توانید در صنعت‌های مختلفی از جمله فیلم، تلویزیون، بازی‌های ویدئویی، تبلیغات و نمایش‌های تجاری مشغول به کار شوید. علاوه بر آن، شما می توانید به عنوان یک فریلنسر(Freelancer) نیز در این حرفه فعالیت کنید و پروژه‌های مختلفی را برای مشتریان در سراسر جهان انجام دهید.

در مورد درآمدزایی، میزان درآمدی که شما به عنوان یک موشن گرافیست یا طراح انیمیشن در Blender کسب خواهید کرد، بستگی به تخصص و تجربه شما و نوع پروژه‌هایی است که شما در آن‌ها فعالیت می کنید. به طور کلی، با توجه به رشد صنعت و نیاز به این نوع محتوا، درآمد شما به شدت قابل افزایش است و می تواند برای شما به عنوان یک حرفه‌ای در این زمینه، بسیار دلچسب و مناسب باشد

خروجی دوره دوره آموزشی موشن گرافیک و انیمیشن 2D در Blender

3564042

مدلسازی سه بعدی به هنر ساخت تمام اشیای واقعی و انتزاعی توسط نرم افزار و به وسیله کامپیوتر گفته میشود. ساخت اشیا و فضاها به صورت فیزیکی و واقعی علاوه بر زمان بر بودن هزینههای بسیار بالایی دارند و فراهم کردن شرایط نوری به صورت واقعی بسیار دسوار است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت مدلها و فضاهای سه بعدی به صورت کاملا واقع گرایانه توسط نرم افزارها ممکن شده است و تمامی صنعتهای بزرگ مانند سینما به این سو روی آورده اند به نحوی که حتی در معمولی ترین فیلمها و یا حتی تبلیغات تلوزیونی رد پای نرم افزارهای سه بعدی دیده میشود

برای ورود به دنیای جلوههای ویژه ابتدا شما باید کار با نرم افزارهای سه بعدی را بیاموزید و با فراگرفتن این هنر به خلق آثار سه بعدی بپردازید، یکی از نرم افزارهای فوق العاده در این زمینه بلندر هست که ادامه با این نرم افزار بیشتر آشنا خواهیم شد تا بفهمیم این غول دنیای سه بعدی چطور همه ی رقبای خود را در

2d animation.m4v.00 00 06 15.Still001
2d animation.m4v.00 00 10 14.Still003
2d animation.m4v.00 00 49 17.Still002

نکات مهم قبل از خرید دوره

8876766

 دوره های آموزشی مجموعه گرویتی تنها بر روی یک سیستم قابل اجرا میباشد و برای رعایت حق کپی رایت امکان اجرای یک آموزش بر روی چند سیستم توسط مجموعه محدود شده است ، لذا پیش از خرید دوره به این نکته توجه فرمایید.

نکته: قبل از عوض کردن ویندوز خود به بخش مشاوره قسمت سوال های پرتکرار مراجعه کنید یا با شماره پشتیبانی 09019999182 تماس بگیرید.

001004
مدت زمان دوره : 10 ساعت
001003
سطح : متوسط
001002
فایل تمرینی : ندارد
001001
پیش نیاز : بلندر

1,350,000 تومان

نشان کردن

اشتراک گذاری

سوالات متداول

مدرس دوره

محمد گنجی

جنرال آرتیست و متخصص جلوه های ویژه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آموزشی موشن گرافیک و انیمیشن 2D در بلندر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *