دوره ساخت دود و انفجار در هودینی (Houdini)

 نرم‌افزار هودینی(Houdini)، یک نرم‌افزار ۳D وVFX است که توسط شرکت Side Effects ساخته شده و در صنعت فیلم بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار برای کاربران حرفه‌ای در صنعت تلفیق تصاویر و جلوه‌های ویژه، بازی‌سازی، فیلم‌سازی و تولید محتوای دیجیتالی طراحی شده است.
Houdini دارای محیط کاربری گرافیکی و مستندات جامعی است که به کاربران امکان می‌دهد تا به راحتی با آن کار کنند. این نرم‌افزار برای تولید انواع مدل‌های سه بعدی، شبیه‌سازی‌های فیزیکی و شبیه‌سازی جریان‌های آب، شعله، دود و غیره، انیمیشن‌های کارتونی و واقع‌گرایانه، جلوه‌های ویژه و بسیاری دیگر از کاربرد‌ها استفاده می‌شود.
از جمله فیلم‌ها و بازی‌هایی که به وسیله‌ی Houdini (هودینی) ساخته شده‌اند، می‌توان به Iron Man، Game of Thrones و Uncharted اشاره کرد.

دوره پیشنهادی : دوره آموزش افتر افکت

دوره آموزش ساخت دود و انفجار در هودینی (Houdini)

ویدئوی معرفی دوره آموزش ساخت دود و انفجار در هودینی

پخش ویدیو

توضیحات راجب حرفه

1792311

دوره ساخت دود و انفجار در Houdini، به عنوان یکی از دوره‌های حرفه‌ای در زمینه جلوه‌های ویژه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این دوره، دانشجویان با استفاده از نرم‌افزار Houdini، یاد می‌گیرند که چگونه جلوه‌های واقع‌گرایانه‌ای مانند دود و انفجار را ایجاد کنند.

در این دوره، ابتدا به بررسی فرآیند ساخت دود و انفجار پرداخته می‌شود و سپس با استفاده از ابزارهای Houdini، شرکت کنندگان یاد می‌گیرند که چگونه این جلوه‌ها را به صورت حرفه‌ای و واقع‌گرایانه ایجاد کنند. همچنین، در این دوره، تکنیک‌هایی برای ایجاد انفجارهای مختلف و پیچیده، ایجاد حرکات دود و بافت‌های مختلف، نورپردازی و رندرینگ این جلوه‌ها، به صورت کاملاً عملی آموزش داده می‌شود.

با تکمیل این دوره، شرکت‌کنندگان قادر خواهند بود که با استفاده از نرم‌افزارHoudini، جلوه‌های واقع‌گرایانه‌ای همچون دود و انفجار را به صورت حرفه‌ای و با کیفیت بالا ایجاد کنند و در صنایع فیلم‌سازی، بازی‌سازی و تبلیغات هوشمند به کار

ویدئوی نمونه آموزش ساخت دود و انفجار در هودینی

توضیحات راجب نرم افزار Houdini

houdini 1

بی شک بهترین و قدرتمند‌ترین نرم‌افزاری که می‌توان با آن ساخت بخش‌های VFX یا جلو‌های ویژه مانند دود، ‌اتش، نیرو‌های وارد بر آن کار کرد، نرم‌افزار houdini است. در مرحله اول با تمام مفاهیم فیزیک بر مبنای smoke آشنا میشیم. در مرحله بعدی روی چندین انفجار مختلف صفر تا صد کار می‌کنیم و به صورت عملی ۴ پروژه را درhoudini انجام می‌دهیم. در نهایت یاد می‌گیریم به چه شکل پروژه‌ها خود را به نرم‌افزار‌های دیگه مانند سینما فوردی، بلندر، تی ری دی مکس، مایا و دیگر نرم‌افزار‌ها انتقال دهیم. شیدر اختصاصی خود را که شامل رنگ دود یا حجم دود است می‌سازیم. همچنین کنترل کامل بر آتش حاصل از انفجار با نرم‌افزار بلندر و موتور رندر سایکل خواهیم داشت. بعد از گذراندن دوره هودینی، شما مسلط به ساخت انواع انفجار با فیزیک‌های مختلف می‌شوید و می‌توانید در پروژه‌های خود از این تکنیک‌ها استفاده کنید.

تفاوت اصلی نرم‌افزار Houdini (هودینی) با نرم‌افزار Autodesk Maya و بقیه نرم‌افزار‌های سه بعدی در این است که، Houdini (هودینی) به سیستم کار مبتنی بر گره تمرکز بیشتری دارد و در هر زمان که نیاز داشتید می‌توان به عقب برگشت و آنچه را که انجام داده‌اید تنظیم کنید. نرم‌افزار Houdini (هودینی) در زمینه‌های طراحی سه بعدی بسیار هوشمند و پرکاربرد است. می‌توان به فیلم Thw Wild اشاره کرد که به صورت صفر تا صد در Houdini (هودینی) طراحی شده است. Houdini (هودینی) می‌تواند جلوه‌های واقع‌گرایانه ایجاد کند که رویه کار Houdini (هودینی) برای استودئو‌های فیلم‌سازی و بازی‌سازی و هنرمندان طراحی سه بعدی کارآمد است. شبکه‌های پیچیده را می‌توان در یک گره متا اپراتور واحد گروه‌بندی کرد. این عمل مانند کلاس عمل می‌کند و می‌تواند در سایر شبکه‌ها مانند هر گره کامپایل شده، نمونه‌سازی شود. به این ترتیب کاربران می‌توانند ابزار‌های پیچیده خود را بدون نیاز به برنامه‌نویسی حرفه‌ای ایجاد کنند. Houdini ( هودینی ) را می‌توان یک ابزار برنامه‌نویسی بصری بسیار تعاملی دانست که برنامه‌نویسی را در دسترس هنرمندان قرار می‌دهد. نرم‌افزار houdini ( هودینی) از زبان پایتون هم پشتیبانی می‌کند.
با استفاده از Houdini، کاربران می‌توانند پروژه‌های خود را در قالب فایل‌هایHoudini ساخته و در نرم‌افزار‌های دیگری مانند Maya، Cinema ۴D و ۳ds Max باز کنند و از آن‌ها استفاده کنند.

بازار کار و درآمد زایی از محتویات دوره ساخت دود و انفجار در هودینی

2936730

با توجه به افزایش استفاده از جلوه‌های ویژه در صنعت فیلم‌سازی، بازی‌سازی و تبلیغات هوشمند، آموزش ساخت دود و انفجار در Houdini می‌تواند به یک فرصت شغلی بسیار خوب تبدیل شود.

اگر شما توانایی ساختن جلوه‌های ویژه نظیر دود و انفجار را با استفاده از Houdini دارید، می‌توانید به عنوان یک هنرمند جلوه‌های ویژه در صنعت فیلم‌سازی یا بازی‌سازی کار کنید. همچنین، شرکت‌های تبلیغاتی نیز اغلب به دنبال هنرمندانی هستند که بتوانند جلوه‌های ویژه را برای تبلیغات هوشمند ایجاد کنند.

درآمدزایی از این حرفه نیز بستگی به میزان تجربه، مهارت و توانایی شما دارد. هنرمندان با تجربه و مهارت بالا، می‌توانند به عنوان استاد جلوه‌های ویژه در شرکت‌های بزرگ فیلم‌سازی و بازی‌سازی کار کنند و حقوق بالایی دریافت کنند. همچنین، می‌توانید به صورت آزاد کار کنید و پروژه‌های خود را به سایر شرکت‌ها و مشتریان ارائه دهید

خروجی دوره آموزش ساخت دود و انفجار در Houdini

3564042

مدلسازی سه بعدی به هنر ساخت تمام اشیای واقعی و انتزاعی توسط نرم افزار و به وسیله کامپیوتر گفته میشود. ساخت اشیا و فضاها به صورت فیزیکی و واقعی علاوه بر زمان بر بودن هزینههای بسیار بالایی دارند و فراهم کردن شرایط نوری به صورت واقعی بسیار دسوار است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت مدلها و فضاهای سه بعدی به صورت کاملا واقع گرایانه توسط نرم افزارها ممکن شده است و تمامی صنعتهای بزرگ مانند سینما به این سو روی آورده اند به نحوی که حتی در معمولی ترین فیلمها و یا حتی تبلیغات تلوزیونی رد پای نرم افزارهای سه بعدی دیده میشود

برای ورود به دنیای جلوههای ویژه ابتدا شما باید کار با نرم افزارهای سه بعدی را بیاموزید و با فراگرفتن این هنر به خلق آثار سه بعدی بپردازید، یکی از نرم افزارهای فوق العاده در این زمینه بلندر هست که ادامه با این نرم افزار بیشتر آشنا خواهیم شد تا بفهمیم این غول دنیای سه بعدی چطور همه ی رقبای خود را در

explosian hodini.m4v.00 00 02 06.Still003
explosian hodini.m4v.00 00 14 16.Still004
explosian hodini.m4v.00 00 10 20.Still001

نکات مهم قبل از خرید دوره

8876766

 دوره های آموزشی مجموعه گرویتی تنها بر روی یک سیستم قابل اجرا میباشد و برای رعایت حق کپی رایت امکان اجرای یک آموزش بر روی چند سیستم توسط مجموعه محدود شده است ، لذا پیش از خرید دوره به این نکته توجه فرمایید.

نکته: قبل از عوض کردن ویندوز خود به بخش مشاوره قسمت سوال های پرتکرار مراجعه کنید یا با شماره پشتیبانی 09019999182 تماس بگیرید.

001004
مدت زمان دوره : 9 ساعت
001003
سطح : حرفه ای
001002
فایل تمرینی : ندارد
001001
پیش نیاز : هودینی مقدماتی

2,565,000 تومان

نشان کردن

اشتراک گذاری

سوالات متداول

مدرس دوره

الیاس آران

جنرال آرتیست و متخصص جلوه های ویژه

محصولات مرتبط

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره ساخت دود و انفجار در هودینی (Houdini)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *