دوره آموزش جلوه های ویژه 2 (VFX2)

تعریفی از جلوه‌های ویژه یا VFX

جلوه‌های ویژه (VFX) به تمام تغییرات تصویری گفته می‌شود که به کمک رایانه‌ها در فیلم‌ها، تلویزیون، بازی‌های ویدیویی و تبلیغات ایجاد می‌شوند. این تغییرات شامل جلوه‌های بصری خارق العاده، شبیه‌سازی‌اشیا، افکت‌های صوتی و ترکیب تصاویر و مواد مختلفی هستند که به وسیله نرم‌افزار‌هایی مانند Adobe After Effects، Nuke، Maya، ۳ds Max و… ایجاد می‌شوند.
VFX در فیلم‌ها و تلویزیون به عنوان یک عنصر مهم برای ایجاد جلوه‌های ویژه مانند صحنه‌های شور و هیجان، شخصیت‌های تخیلی، شکستن قوانین فیزیکی، آتش سوزی، پرواز، انفجار و غیره به کار می‌رود. همچنین در بازی‌های ویدیویی، VFX به کمک جلوه‌های صوتی و بصری، برای ایجاد تجربه‌های بازی‌کنان بهتر واقعی‌تر به کار می‌رود.
در کل، جلوه‌های ویژه به عنوان یکی از مهمترین عناصر در تولید فیلم‌ها، تلویزیون، بازی‌های ویدیویی و تبلیغات شناخته شده‌اند و برای بهبود کیفیت تجربه تماشاگران و بازی‌کنان بسیار مهم می‌باشند.

 جلوه‌های ویژه دیداری در واقع ترکیبی از نما‌های واقعی و تصاویری غیر واقعی از محیط است و به دلیل اینکه ساخت محیط واقعی غیرعملی، گران و خطرناک است از جلوه‌های ویژه دیداری استفاده می‌شود.
جلوه‌های ویژه به کمک ما آمده تا با صرف کمترین هزینه و وقت صحنه‌های کاملاً واقع‌گرایانه‌ای خلق کنیم که ساخت چنین صحنه‌هایی در دنیای واقعی به دلیل هزینه‌های گزاف عملاً غیر ممکن است
این دوره آموزشی دومین دوره از سری آموزش‌های VFX است که در آن به صورت تخصصی‌تر به مبحث جلوه‌های ویژه پرداخته می‌شود.
دوره آموزشی VFX 2 به صورت پروژه محور نمونه دیگری از تکنیک‌های VFX را برای شما به نمایش می‌گذارد و هرآنچه که شما برای حرفه‌ای شدن در زمینه جلوه‌های ویژه نیاز دارید در اختیار شما می‌گذارد.

دوره عالی و پیشنهادی : دوره افترافکت

دوره آموزش جلوه های ویژه 2 (VFX2)

ویدئوی معرفی دوره آموزش جلوه های ویژه 2 (VFX2)

پخش ویدیو

توضیحات راجب حرفه

1792311

جلوه‌های ویژه یا VFX مخفف عبارت Visual Effects هستند که به تمام فرایند تولید افکت‌های تصویری در فیلم، سینما، تلویزیون، بازی‌های ویدئویی و … گفته می‌شود.
جلوه‌های ویژه شامل تمام افکت‌های تصویری است که در فیلم و برنامه‌های تلویزیونی به کار می‌روند، برای مثال: جلوه‌های آتش، باران، شکستن شیشه، حرکت پرنده، ساخت شخصیت‌های خیالی، تخریب ساختمان و غیره.
برای ایجاد جلوه‌های ویژه، از نرم‌افزارهایی مانند Maya، 3D Studio Max، Houdini، Cinema 4D و… استفاده می‌شود که با استفاده از آن‌ها، مدل‌های سه بعدی از اشیاء و شخصیت‌ها ساخته و به صورت دقیق با نورپردازی و تکسچرینگ به نمایش در می‌آیند. سپس با استفاده از نرم‌افزارهای VFX، این مدل‌ها به صورت واقعی تر و با بیشترین جزئیات به نمایش در می‌آیند.
با توجه به پیشرفت فناوری، جلوه‌های ویژه امروزه بخشی حیاتی از هر فیلم و برنامه‌ی تلویزیونی شده‌اند و همچنین در صنعت بازی‌های ویدئویی نیز از آن‌ها استفاده می‌شود.

ویدئوی نمونه آموزش جلوه های ویژه 2 (VFX2)

توضیحات راجب نرم افزار Cinema 4D

c4d

نرم افزار Cinema 4D یک نرم‌افزار ساخت و تدوین مدل‌های سه‌بعدی است که توسط شرکت MAXON Computer GmbH توسعه داده شده است. این نرم‌افزار برای طراحی و ساخت تصاویر سه‌بعدی، انیمیشن‌ها و جلوه‌های ویژه در فیلم‌ها، بازی‌ها، تلویزیون و وب بکار می‌رود.
Cinema 4D دارای ویژگی‌های بسیاری است که به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق رابط کاربری ساده و قابل فهم، به راحتی با نرم‌افزار کار کنند. این نرم‌افزار همچنین دارای ابزارهای پیشرفته‌ای برای شبیه‌سازی فیزیکی، جلوه‌های ویژه، پویانمایی‌ها و ترکیب تصاویر است.
Cinema 4D برای کاربران حرفه‌ای و علاقمندان به گرافیک سه‌بعدی و تولید محتواهای دیجیتالی مناسب است و با توجه به قابلیت‌های پیشرفته‌ی آن، در صنعت فیلم‌سازی و بازی‌سازی به عنوان یکی از نرم‌افزارهای برتر شناخته شده است.
After Effects یک نرم‌افزار ساخت و ویرایش افکت‌ها و جلوه‌های ویژه در فیلم، تلویزیون، تبلیغات و وب است که توسط شرکت Adobe Systems توسعه داده شده است. با استفاده از After Effects، کاربران قادر خواهند بود تا انواع مختلفی از افکت‌های صوتی و تصویری را در پروژه‌های خود اعمال کنند.
این نرم‌افزار به شما این امکان را می‌دهد که تصاویر، ویدئوها و گرافیک‌ها را با هم ترکیب کنید و افکت‌های متنوعی را به آنها اضافه کنید. با استفاده از ابزارهای پیشرفته آن، می‌توانید جلوه‌های ویژه‌ای از قبیل افکت‌های خورشید، باد، باران، برف، آتش و … را به تصاویر خود اعمال کنید.
این نرم‌افزار برای تدوین و ایجاد افکت‌های ویژه در پروژه‌های تلویزیونی، فیلم‌سازی، تبلیغاتی، موزیک ویدئو، طراحی وب و … مناسب است. از آنجایی که After Effects یکی از نرم‌افزارهای قدرتمند Adobe Creative Cloud است، با استفاده از سایر نرم‌افزارهای Adobe مانند Photoshop و Premiere Pro قابل هماهنگی است.

Octane Render یک نرم‌افزار رندرینگ سه‌بعدی است که توسط شرکت OTOY توسعه داده شده است. این نرم‌افزار با استفاده از فناوری رندرینگ GPU، به کاربران اجازه می‌دهد تا انواع مختلفی از جزئیات سه‌بعدی را با وضوح بالا و با سرعت بیشتری تولید کنند.
Octane Render به کاربران امکان می‌دهد تا با استفاده از ماشین‌های پردازش گرافیکی (GPU)، سرعت بالایی در رندرینگ تصاویر سه‌بعدی داشته باشند. برای استفاده از این نرم‌افزار، کاربران نیاز دارند تا دستگاه خود را با کارت گرافیک قوی مجهز کنند.
این نرم‌افزار در طراحی صحنه‌های سه‌بعدی، انیمیشن‌ها، تولید ویدئوهای تبلیغاتی و سایر کاربردهای سه‌بعدی مورد استفاده قرار می‌گیرد. Octane Render به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از مواد و انواع روش‌های رنگ‌آمیزی، جزئیات بسیار دقیقی را در ساخت صحنه‌های سه‌بعدی بررسی کنند و نتایج خلاقانه‌تری را برای پروژه‌های خود به دست آورند.

بازار کار و درآمد زایی از محتویات دوره آموزش جلوه های ویژه 2 (VFX2)

2936730

بازارکار و درامدزایی از جلوه‌های ویژه بسیار گسترده است. صنعت فیلم و سینما، تلویزیون، بازی‌های ویدئویی و حتی تبلیغات همگی از جلوه‌های ویژه استفاده می‌کنند.
شرکت‌هایی که در زمینه جلوه‌های ویژه فعالیت می‌کنند، شامل شرکت‌های بزرگی مانند Industrial Light and Magic، Weta Digital، Sony Pictures Imageworks، MPC، Framestore، Double Negative و … هستند. این شرکت‌ها معمولاً با استفاده از تخصص‌های متفاوتی از جمله مهندسی کامپیوتر، گرافیک کامپیوتری، طراحی صدا و نورپردازی، به تولید جلوه‌های ویژه می‌پردازند.
درامدزایی این شرکت‌ها بسیار بالاست، زیرا پروژه‌های بزرگ و پربودجه از آن‌ها خریداری می‌شوند. هزینه تولید جلوه‌های ویژه براساس پیچیدگی و مدت زمان اجرا متفاوت است، اما در بسیاری از موارد به دلیل پیشرفت فناوری، هزینه تولید این جلوه‌ها کاهش یافته است.
بنابراین، با توجه به رشد صنعت سینما و بازی‌های ویدئویی در سراسر جهان، تقاضای کار در زمینه جلوه‌های ویژه رو به افزایش است و می‌تواند برای افراد علاقه‌مند به این حوزه، فرصت‌های شغلی مناسبی فراهم کند

خروجی دوره آموزش VFX2

3564042

پس از پایان این دوره بر مفاهیم زیر مسلط خواهید بود :
تِرَک کردن بر اساس حرکت واقعی دوربین
• حذف پرده سبز
• روتوسکپی
• مدل‌سازی فضای نهایی
• نورپردازی واقع‌گرایانه
• ایجاد مه و گرد غبار
• انتقال فایل‌ها به افترافکت
• اضافه کردن آسمان واقعی به صورت مجازی
• کامپوزیت تمام فایل‌ها
• تصحیح رنگ
• نحوه خروجی گرفتن اصولی

vfx2.mp4.00 00 28 11.Still003
vfx2.mp4.00 00 41 20.Still002

نکات مهم قبل از خرید دوره

8876766

 دوره های آموزشی مجموعه گرویتی تنها بر روی یک سیستم قابل اجرا میباشد و برای رعایت حق کپی رایت امکان اجرای یک آموزش بر روی چند سیستم توسط مجموعه محدود شده است ، لذا پیش از خرید دوره به این نکته توجه فرمایید.

نکته: قبل از عوض کردن ویندوز خود به بخش مشاوره قسمت سوال های پرتکرار مراجعه کنید یا با شماره پشتیبانی 09019999182 تماس بگیرید.

001004
مدت زمان دوره : 3 ساعت
001003
سطح : متوسط
001002
فایل تمرینی : ندارد
001001
پیش نیاز : سینما فور دی

1,200,000 تومان

نشان کردن

اشتراک گذاری

سوالات متداول

مدرس دوره

الیاس آران

جنرال آرتیست و متخصص جلوه های ویژه سینمایی

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آموزش جلوه های ویژه 2 (VFX2)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *