دوره آموزش سابستنس پینتر (Substance Painter)

سابستنس پینتر چیست؟

سابستنس پینتر یک نوع رنگ اکریلیکی است که برای رنگ‌آمیزی سطوح چوبی، فلزی، پلاستیکی و غیره استفاده می‌شود. این رنگ دارای خصوصیاتی نظیر مقاومت بالا در برابر آب، حرارت، خش و خوردگی می‌باشد و با توجه به پوشش بسیارخوبی که به سطح مورد نظر می‌دهد، بسیار مورد استفاده در صنایع مختلف قرار می‌گیرد. علاوه بر این، سابستنس پینتردارای رنگ‌های زیادی است که می‌توان از آن‌ها برای رنگ‌آمیزی هر نوع سطحی استفاده کرد.

دوره پیشنهادی و حرفه ای : دوره افتر افکت

دوره آموزش سابستنس پینتر (Substance Painter)

ویدئوی معرفی دوره آموزش substance painter

پخش ویدیو

توضیحات راجب حرفه

1792311

سابستنس پینتر یک نرم‌افزار طراحی و توسعه بازی‌های ویدئویی است که توسط شرکت Allegorithmic توسعه داده شده است. این نرم‌افزار به صورت یکپارچه با بیش از ۲۰ نرم‌افزار گرافیکی مانند Unity، Unreal Engine، Maya، 3ds Max و … کار می‌کند.

با استفاده از سابستنس پینتر، می‌توانید به راحتی متریال‌های خود را برای بازی‌های ویدئویی و فیلم‌های CGI طراحی کنید. شما می‌توانید با استفاده از ابزارهای قدرتمند این نرم‌افزار، تصاویر عالی و با جزئیات بالا در اختیار داشته باشید. همچنین سابستنس پینتر قابلیت‌های دیگری مانند مدلینگ، رندرینگ و تولید تصاویر HDR را نیز داراست.

برای استفاده از سابستنس پینتر، مهارت در زمینه گرافیک کامپیوتری و تجربه کار با نرم‌افزارهای طراحی و توسعه بازی‌های ویدئویی مفید است. همچنین، این نرم‌افزار برای افرادی که در صنعت بازی‌های ویدئویی و فیلم‌های CGI فعالیت می‌کنند، بسیار مناسب و کاربردی است.

ویدئوی نمونه آموزش substance painter

توضیحات راجب نرم افزار Substance Painter

substance painter


سابستنس پینتر (Substance Painter)  نرم‌افزار پیشگام و برتر در زمینه نقاشی سه بعدی و تکتسچرینگ و رندرینگفوق‌العاده است که امروزه در اکثر شاهکار‌های صنعت بازی‌سازی، فیلم‌سازی، انیمیشن‌سازی، جلوه‌های ویژه و گرافیککامپیوتری از آن استفاده می‌شود.


ویژگی‌های منحصر به فرد نرم‌افزار Substance Painter پیش از آن در هیچ یک از نرم‌افزار‌های قدرتمند سه بعدی دنیانبوده و همین امر سبب شده که استفاده از Substance Painter به طرز چشمگیری افزایش پیدا کند. هنر واقعی‌سازیو هرچه زیباتر رنگ‌آمیزی کردن و پرداختن به جزئیات مدل‌های سه بعدی در کنار رندر سریع و فوق‌العاده این نرم‌افزار که بهخلق آثار بی‌نظیر تبدیل می‌شود، نرم‌افزار Substance Painter را محبوب گرافیست‌های سه بعدی کرده است.


سیستم تکسچرینگ نرم‌افزار سابستنس پینتر به گونه‌ایست گه شما سخت‌ترین نوع تکسچر را به راحتترین شیوه ممکن وخروجی‌های سازگار با موتور رندر‌های مختلف و همچنین گیم انجین‌های مختلف می‌توانید انجام دهید و مدل‌های خود راهر چه بیشتر به رِئالستیک بودن نزدیک کنین، پشتیبانی بدون قیدو شرط از متریال‌های رویه‌ای و سابستنس دیزاینر /براشپینت / متریال‌های مختلف و متنوع با قابلیت تعریف براش‌ها و الفا‌های جدید سیستم براش فوق‌العاده قدرتمند ذره‌ای برایشبیه‌سازی افکت‌های رندوم و ذره‌ای نظیر بارش باران روی سطح /سیستم لایه‌ای فوق‌العاده قدرتمند با قابلیت کنترل لایه‌هادر تمامی کانال‌های تکسچرینگ و همچنین ماسک‌های رویه‌ای و افکت‌های قدرتمند از ویژگی‌های منحصر بفردSubstance painter است.


مختصری درباره تکسچرینک و خصوصیات این دوره آموزشی
به فرایند شیوه نشاندن متریال‌ها روی سطح مدل و دادن هویت به قسمت‌های مختلف مدل فرایند تکسچرینگ گفته می‌شود،بسیاری از افراد فرایند تکسچرینگ را با فرایند متریال دهی اشتباه می‌گیرند و به خاطر همین تفاوت بین سابستنس پینتر وسابستنس دیزاینر برایشان چندان ملموس نیست
تا بحال برای اینکه مدل‌های ساخته شده توسط خودمان را به نمایش بگذاریم وقت خیلی زیادی را جهت سرچ کردن و دیدنتکسچر و متریال‌های مختلفی کرده‌ایم که عمدتاً به خروجی مطلوب و مورد نظر ما نزدیک نبوده و در نهایت کار مدلسازی وارائه مدل ما را به واسطه تکسچر‌های بی‌کیفیت به سمت مصنوعی بودن کشانده است


در پایان این دوره، اموزش اکسپورت‌گیری و خروجی گرفتن در نرم‌افزار و ساخت کانال‌های خروجی جهت استفاده در موتوررندر‌های مورد نظر ( یاد می‌گیریم که به چه صورت می‌توان برای هر موتور رندر انواع کانال‌های تکسچر را بسازیم و بابرنامه‌نویسی کردن درون سابستنس برای بلندر که هیچ پریستی ندارد، پریست بسازیم وآن را برای هر موتور رندری ارائهکنیم، مثل سایکگل یا ایوی بلندر )را می‌آموزیم که این قسمت نقطه‌ی قوتی در این دوره آموزشی است

بازار کار و درآمد زایی از محتویات دوره سابستنس پینتر

2936730

شغل‌های مرتبط با سابستنس پینتر شامل طراحان گرافیک، توسعه دهندگان بازی‌های ویدئویی و فیلم‌های CGI، هنرمندان دیجیتال، مدل‌سازها و توسعه دهندگان VR/AR هستند. با توجه به افزایش استفاده از بازی‌های ویدئویی و فیلم‌های CGI در صنعت سرگرمی، بازار کار برای کسانی که تسلط دارند بر این نرم‌افزار رو به رشد است.

درامدزایی از سابستنس پینتر نیز می‌تواند از طریق چندین راه انجام شود. برخی از این راه‌ها عبارتند از:

1- کار به صورت آنلاین: شما می‌توانید به عنوان یک فریلنسر یا طراح مستقل برای پروژه‌های مختلفی برای تولید متریال‌های بازی‌های ویدئویی و فیلم‌های CGI استفاده کنید.

2- کار در یک شرکت: شما می‌توانید در صنعت بازی‌های ویدئویی، فیلم‌های CGI و یا دیگر شرکت‌های مرتبط با سابستنس پینتر به عنوان یک طراح متخصص اشتغال پیدا کنید.

3- فروش محصولات خود در بازار: شما می‌توانید مجموعه‌ای از متریال‌های خود را برای استفاده در بازی‌های ویدئویی و فیلم‌های CGI در بازار آنلاین به فروش برسانید.

4- تدریس: با توجه به تجربه و مهارت خود، شما می‌توانید به عنوان مربی یا مشاور در زمینه سابستنس پینتر فعالیت کنید و درآمد کسب کنید.

در کل، با توجه به رشد بالای صنعت بازی‌های ویدئویی و فیلم‌های CGI، سابستنس پینتر به عنوان یک ابزار قدرتمند و مورد احترام در صنعت گرافیک کامپیوتری شناخته شده است و می‌تواند به شما در کسب درآمد بالا کمک کند

خروجی دوره آموزشی سابستنس پینتر

3564042

مدلسازی سه بعدی به هنر ساخت تمام اشیای واقعی و انتزاعی توسط نرم افزار و به وسیله کامپیوتر گفته میشود. ساخت اشیا و فضاها به صورت فیزیکی و واقعی علاوه بر زمان بر بودن هزینههای بسیار بالایی دارند و فراهم کردن شرایط نوری به صورت واقعی بسیار دسوار است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت مدلها و فضاهای سه بعدی به صورت کاملا واقع گرایانه توسط نرم افزارها ممکن شده است و تمامی صنعتهای بزرگ مانند سینما به این سو روی آورده اند به نحوی که حتی در معمولی ترین فیلمها و یا حتی تبلیغات تلوزیونی رد پای نرم افزارهای سه بعدی دیده میشود

برای ورود به دنیای جلوههای ویژه ابتدا شما باید کار با نرم افزارهای سه بعدی را بیاموزید و با فراگرفتن این هنر به خلق آثار سه بعدی بپردازید، یکی از نرم افزارهای فوق العاده در این زمینه بلندر هست که ادامه با این نرم افزار بیشتر آشنا خواهیم شد تا بفهمیم این غول دنیای سه بعدی چطور همه ی رقبای خود را در

pt.m4v.00 00 37 19.Still003
pt.m4v.00 00 08 15.Still002
pt.m4v.00 00 55 14.Still004

نکات مهم قبل از خرید دوره

8876766

 دوره های آموزشی مجموعه گرویتی تنها بر روی یک سیستم قابل اجرا میباشد و برای رعایت حق کپی رایت امکان اجرای یک آموزش بر روی چند سیستم توسط مجموعه محدود شده است ، لذا پیش از خرید دوره به این نکته توجه فرمایید.

نکته: قبل از عوض کردن ویندوز خود به بخش مشاوره قسمت سوال های پرتکرار مراجعه کنید یا با شماره پشتیبانی 09019999182 تماس بگیرید.

001004
مدت زمان دوره : 15 ساعت
001003
سطح : حرفه ای
001002
فایل تمرینی : ندارد
001001
پیش نیاز : ندارد

2,024,000 تومان

نشان کردن

اشتراک گذاری

سوالات متداول

مدرس دوره

محمد گنجی

جنرال آرتیست و متخصص جلوه های ویژه

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آموزش سابستنس پینتر (Substance Painter)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *