دوره آموزش جلوه های ویژه 6 (VFX6)

مدلسازی سه بعدی به هنر ساخت تمام اشیای واقعی و انتزاعی توسط نرم افزار و به وسیله کامپیوتر گفته میشود. ساخت اشیا و فضاها به صورت فیزیکی و واقعی علاوه بر زمان بر بودن هزینههای بسیار بالایی دارند و فراهم کردن شرایط نوری به صورت واقعی بسیار دسوار است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت مدلها و فضاهای سه بعدی به صورت کاملا واقع گرایانه توسط نرم افزارها ممکن شده است و تمامی صنعتهای بزرگ مانند سینما به این سو روی آورده اند به نحوی که حتی در معمولی ترین فیلمها و یا حتی تبلیغات تلوزیونی رد پای نرم افزارهای سه بعدی دیده میشود.

برای ورود به دنیای جلوههای ویژه ابتدا شما باید کار با نرم افزارهای سه بعدی را بیاموزید و با فراگرفتن این هنر به خلق آثار سه بعدی بپردازید، یکی از نرم افزارهای فوق العاده در این زمینه بلندر هست که ادامه با این نرم افزار بیشتر آشنا خواهیم شد تا بفهمیم این غول دنیای سه بعدی چطور همه ی رقبای خود را در

 

دوره فوق العاده و پیشنهادی : دوره افتر افکت

دوره آموزش جلوه های ویژه 6 (VFX6)

ویدئوی معرفی دوره آموزش جلوه های ویژه 6 (VFX6)

پخش ویدیو

توضیحات راجب حرفه

1792311

GI یا کاملاً CGI به معنای صحنه‌ای است که به کمک رایانه و با استفاده از نرم‌افزارهای سه بعدی، تماماً به صورت دیجیتال ساخته شده‌است. در این نوع از صحنه‌سازی، هیچ قسمت فیلم با استفاده از دوربین فیلمبرداری نشده و تمامی صحنه‌ها و شخصیت‌ها با استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزارهای سه بعدی طراحی و ساخته می‌شوند.

استفاده از Full CGI در صنعت فیلم و تلویزیون به عنوان یک ابزار قوی برای ساخت صحنه‌هایی با ابعاد و جزئیات بیشتر، همچنین آفریدن شخصیت‌های مجازی با قابلیت حرکت و رفتارهای پیچیده، روز به روز افزایش می‌یابد. در واقع، Full CGI به کارگردانان و تهیه‌کنندگان امکان می‌دهد تا صحنه‌هایی را ایجاد کنند که با استفاده از دوربین فیلمبرداری معمولی امکان‌پذیر نبوده و با دقت، جزئیات بالا و با کیفیت بسیار بالاتری ساخته شوند

ویدئوی نمونه آموزش جلوه های ویژه 6 (VFX6)

توضیحات راجب نرم افزار Blender

blender 1

vfx در نرم‌افزار بلندر
نرم‌افزار بلندر (Blender) یکی از قدرتمندترین نرم‌افزار‌ها در زمینه جلوه‌هایویژه است. بلندر جزء معدودنرم‌افزار‌هایی هست که می‌توان به صورت سه بعدی مدلسازی کردو در نهایت کامپوزیت و خروجی را هم از همان نرم‌افزار سهبعدی داشته باشیم به خاطر همینبلندر به عنوان یک نرم‌افزار کامل در زمینه جلوه‌های ویژه شناخته شده است.
در این دوره آموزشی ما قصد داریم صفر تا صد یک صحنه سینمایی رو با استفاده از نرم‌افزاربلندر بسازیم ویژگی فوق‌العادهاین دوره آموزشی این است که همه کار‌ها اعم حذف پرده سبز،کامپوزیت و حتی خروجی نهایی در نرم‌افزار بلندر انجام می‌شود.

 

آشنایی مختصر با Blender
نرم‌افزار Blender همچنان یکی از برنامه‌های محبوب برای طراحی محسوب می‌شود کهبصورت رایگان در اختیار کاربران قرارمی‌گیرد. این نرم‌افزار برای آن دسته از کسانی کهمی‌خواهند یادگیری مدل‌سازی و طراحی را بصورت رایگان شروع کنند، گزینهخوبی است. چرا کهکاربران به راحتی می‌توانند با تمامی گزینه‌های نرم‌افزار کار کنند و درنهایت به مرور زمانمدل‌سازی وطراحی را یاد بگیرند. از آنجا که این نرم‌افزار بر پایه پلتفرم متن باز (Open Source) برنامه‌نویسی و طراحی شده است لذا بهشما این امکان را می‌دهد تا از همان شروع کار بهمدل‌سازی، طراحی انیمیشن، شبیه‌سازی رندر، ردیابی حرکت، ایجاد وطراحی کامل بازی وبسیاری از کار‌های دیگر بپردازید؛ این برنامه می‌تواند برای مدل‌سازی یک الگو، بازکردن UV،شبیه‌سازیمایع، قسمت‌های پوستی، مفصل‌ها و استخوان‌بندی کاراکتر‌ها، تحرک‌بخشی وجان دادن به‌اشیا‌های پروژه، پردازش کار‌ها وسایر شبیه‌سازی‌ها استفاده شود. شما می‌توانیداز این برنامه برای ویرایش غیر خطی و ترکیب و ایجاد تعاملی بین برنامه‌هایکاربردی سه بعدیمثل بازی‌ها استفاده کنید. Blender در سیستم عامل‌های لینوکس، مکینتاش و ویندوز قابلاجراست. درابزار‌های Blender ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند شبیه‌سازی اجسام صلب،حرکت‌های نرم بدنی، مایعات، ساختن شخصیت‌هایقدرتمند، و اصلاح قسمت‌های مختلفمبتنی بر ابزار‌های مدل‌سازی و ابزار‌های انیمیشن، گره بر اساس مواد و ترکیب سیستم وپایتونبرایبرنامه‌نویسی گنجانده شده است. برخلاف برخی از نرم‌افزار‌های موجود در این فهرست،Blender می‌تواند چندینمرحله و وظیفه را برای تکمیل شدن محصول نهایی انجام دهد. درهمین حال شما به ابزار‌های مورد نیاز برای طراحی ومدل‌سازی اشراف پیدا می‌کنید البته ایننکته را یادآوری کنیم که آشنایی با مدل‌سازی اولیه نیازمند کمی صبر است چرا که بایدزمانزیادی را برای یادگیری ابزار‌ها و گزینه‌های عجیب و غریب موجود در نرم‌افزار Blender صرف کنید.

بازار کار و درآمد زایی از محتویات دوره جلوه های ویژه 6

2936730

بازار کار در زمینه ویژوال افکت یا افکت های بصری در صنعت فیلم و تلویزیون به دلیل رشد صنعت سینما و تلویزیون، همواره در حال گسترش بوده است. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش تقاضا برای افکت های بصری، این بازار کار به سرعت رشد می کند.

افرادی که در این صنعت کار می کنند می توانند در بخش های مختلفی از جمله تولید فیلم، تلویزیون، تبلیغات، بازی های ویدئویی و … فعالیت کنند. نرم افزارهای ویژه ای که برای ایجاد این افکت ها استفاده می شوند مانند Adobe After Effects, Nuke, Maya, Houdini و… حرفه ای و قدرتمند هستند.

با توجه به اینکه این صنعت همواره در حال توسعه است، به طور میانگین درآمد افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند نیز افزایش می یابد. همچنین، بازار کار برای افرادی که توانایی های لازم را در این زمینه دارند، همواره پویا و مناسب است

خروجی دوره VFX6

3564042

مدلسازی سه بعدی به هنر ساخت تمام اشیای واقعی و انتزاعی توسط نرم افزار و به وسیله کامپیوتر گفته میشود. ساخت اشیا و فضاها به صورت فیزیکی و واقعی علاوه بر زمان بر بودن هزینههای بسیار بالایی دارند و فراهم کردن شرایط نوری به صورت واقعی بسیار دسوار است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت مدلها و فضاهای سه بعدی به صورت کاملا واقع گرایانه توسط نرم افزارها ممکن شده است و تمامی صنعتهای بزرگ مانند سینما به این سو روی آورده اند به نحوی که حتی در معمولی ترین فیلمها و یا حتی تبلیغات تلوزیونی رد پای نرم افزارهای سه بعدی دیده میشود

برای ورود به دنیای جلوههای ویژه ابتدا شما باید کار با نرم افزارهای سه بعدی را بیاموزید و با فراگرفتن این هنر به خلق آثار سه بعدی بپردازید، یکی از نرم افزارهای فوق العاده در این زمینه بلندر هست که ادامه با این نرم افزار بیشتر آشنا خواهیم شد تا بفهمیم این غول دنیای سه بعدی چطور همه ی رقبای خود را در

vfx 6.mp4.00 00 14 18.Still002
vfx 6.mp4.00 00 04 29.Still001
vfx 6.mp4.00 00 34 06.Still003

نکات مهم قبل از خرید دوره

8876766

 دوره های آموزشی مجموعه گرویتی تنها بر روی یک سیستم قابل اجرا میباشد و برای رعایت حق کپی رایت امکان اجرای یک آموزش بر روی چند سیستم توسط مجموعه محدود شده است ، لذا پیش از خرید دوره به این نکته توجه فرمایید.

نکته: قبل از عوض کردن ویندوز خود به بخش مشاوره قسمت سوال های پرتکرار مراجعه کنید یا با شماره پشتیبانی 09019999182 تماس بگیرید.

001004
مدت زمان دوره : 11 ساعت
001003
سطح : حرفه ای
001002
فایل تمرینی : ندارد
001001
پیش نیاز : بلندر , هودینی تخریب , دود و انفجار

2,024,000 تومان

نشان کردن

اشتراک گذاری

سوالات متداول

مدرس دوره

الیاس آران

جنرال آرتیست و متخصص جلوه های ویژه

نقد و بررسی‌ها

 1. avatar icon

  محمدی

  ببخشید چرا دوره vfx 3 4 داخل سایت نیست ؟

  • Untitled 1

   Gravity Official

   سلام عزیزم یه سری دوره ها منسوخ شده از سایت برداشتیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *