دوره آموزش انیمیشن 1

دوره آموزشی انیمیشن شامل آموزش تکنیک‌های ساخت انیمیشن و نرم‌افزارهای مورد استفاده در این حوزه می‌باشد. در این دوره، شما با مفاهیم پایه انیمیشن، نحوه طراحی شخصیت‌ها، ساخت صحنه‌ها و انیمیشن آنها آشنا خواهید شد.

همچنین در این دوره، نرم‌افزارهای مختلفی که برای ساخت انیمیشن مورد استفاده قرار می‌گیرند را نیز یاد خواهید گرفت. برخی از این نرم‌افزارها شامل

Maya، Blender، Cinema 4D و … هستند.

اگر شما به دنبال شروع کار در حوزه انیمیشن هستید، این دوره می‌تواند به شما کمک کند تا با تکنیک‌های مورد استفاده در این حوزه آشنا شوید و برای شروع به کار آماده شوید.

دوره پیشنهادی : دوره افتر افکت

دوره آموزش انیمیشن 1

ویدیو معرفی دوره آموزش انیمیشن 1

پخش ویدیو

سر فصل های دوره انیمیشن 1

1792311
 • 1. مقدمه و توضیح انیمیشن
  2. تفاوت موشن کپچر و انیمیت به صورت دستی
  3. تنظیمات برای شروع انیمیشن در بلندر
  4. تفاوت بلاکینگ (مسدود سازی) و حالت بیزیر (هوشمند)
  5. نحوه ی کار با تمام هندل های کرکتر و تنظیمات مربوط به ریگ
  6. توضیح گراف ها و تاثیرات آن در انیمیشن
  7. توضیح تسلط بر پوز های مختلف و چگونگی تمرین آن
  8.توضیح و مثال گرفتن اجسام مختلف در دستان کرکتر
  8. نحوه ی گرفتن رفرنس برای انیمیشن
  9. توضیح مقدماتی راجع‌به نرم‌افزار مارولیوس (لباس کرکتر)
  10. شروع انجام یک پروژه کوچک در ابتدا با ذکر تمام مثال ها
  11. توضیح راجع‌به نور‌ پردازی و ساخت فضا پروژه اخر
  12.پروژه عملی
 • بخش اول
  فیکس کردن رفرنس
  تنظیمات اولیه
 • بخش دوم
  بلاکینگ و تایمینگ (پوز های‌ کلیدی و مدیریت زمان‌بندیانیمیشن)
 • بخش سوم
  بلاکینگ پلاس (ساخت پوز های میانی)یا به اصلاح نرم کردن انیمیشن
 • بخش چهارم
  اصلاح گراف ادیتور و کی فرم های مربوط
 • بخش پنجم
  لباس و رندر

ویدیو نمونه آموزش انیمیشن 1

توضیحات راجب نرم افزار

blender

حرفه انیمیشن یک حرفه خلاقانه است که نیازمند تخصص‌ها و مهارت‌های متعددی است. در این حرفه، از تصاویر متحرک برای نقل قول دادن داستان‌ها، ایده‌ها و احساسات استفاده می‌شود.

برای شروع کار در این حرفه، ابتدا نیاز به آشنایی با نرم‌افزارهای ساخت انیمیشن و تکنیک‌های مورد استفاده در ساخت انیمیشن دارید. بعدها نیز می‌توانید با توجه به علاقه و تخصص خود، در حوزه‌های مختلفی از جمله طراحی شخصیت‌ها، ساخت صحنه‌ها، نوشتن داستان و اسکریپت و ضبط صدا فعالیت کنید.

به عنوان یک انیماتور، شما باید توانایی همکاری با تیم را داشته باشید و مهارت‌های ارتباطی و روابط عمومی خوبی داشته باشید. همچنین باید توجه به جزئیات و قدرت تخیل قوی‌ای داشته باشید تا بتوانید ایده های خلاقانه‌تری برای ساخت انیمیشن‌های متفاوت و جالب ارائه دهید.

حرفه انیمیشن برای افرادی که علاقه‌مند به خلاقیت، تخیل، داستان‌سرایی و کار با نرم‌افزارهای گرافیکی هستند، یک حرفه جذاب و پرمزیت است. در این حرفه، شما می‌توانید با خلق داستان‌های زیبا و جذاب، مخاطبان را به خود جذب کنید و به شکلی خلاقانه، برای نقل قول دادن پیام‌های خود از تصاویر متحرک استفاده کنید.

 

نرم‌افزار Blender همچنان یکی از برنامه‌های محبوب برای طراحی محسوب می‌شود که بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار برای آن دسته از کسانی که می‌خواهند یادگیری مدل‌سازی و طراحی را بصورت رایگان شروع کنند، گزینه خوبی است. چرا که کاربران به راحتی می‌توانند با تمامی گزینه‌های نرم‌افزار کار کنند و درنهایت به مرور زمان مدل‌سازی و طراحی را یاد بگیرند. از آنجا که این نرم‌افزار بر پایه پلتفرم متن باز (Open Source) برنامه‌نویسی و طراحی شده است لذا به شما این امکان را می‌دهد تا از همان شروع کار به مدل‌سازی، طراحی انیمیشن، شبیه‌سازی رندر، ردیابی حرکت، ایجاد و طراحی کامل بازی و بسیاری از کارهای دیگر بپردازید؛ این برنامه می‌تواند برای مدل سازی یک الگو، بازکردن UV، شبیه‌سازی مایع، قسمت‌های پوستی، مفصل‌ها و استخوان‌بندی کاراکترها، تحرک‌بخشی و جان دادن به اشیاهای پروژه، پردازش کارها و سایر شبیه‌سازی‌ها استفاده شود. شما می‌توانید از این برنامه برای ویرایش غیر خطی و ترکیب و ایجاد تعاملی بین برنامه‌های کاربردی سه بعدی مثل بازی‌ها استفاده کنید. Blender در سیستم عامل‌های لینوکس، مکینتاش و ویندوز قابل اجراست. در ابزارهای Blender ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند شبیه‌سازی اجسام صلب، حرکت‌های نرم بدنی، مایعات، ساختن شخصیت‌های قدرتمند، و اصلاح قسمت‌های مختلف مبتنی بر ابزارهای مدل‌سازی و ابزارهای انیمیشن، گره بر اساس مواد و ترکیب سیستم و پایتون برایبرنامه‌نویسی گنجانده شده است. برخلاف برخی از نرم‌افزار‌های موجود در این فهرست، Blender می‌تواند چندین مرحله و وظیفه را برای تکمیل شدن محصول نهایی انجام دهد. در همین حال شما به ابزار‌های مورد نیاز برای طراحی و مدل‌سازی اشراف پیدا ‌می‌کنید البته این نکته را یادآوری کنیم که آشنایی با مدل‌سازی اولیه نیازمند کمی صبر است چرا که باید زمان زیادی را برای یادگیری ابزار‌ها و گزینه‌های عجیب و غریب موجود در نرم‌افزارBlender صرف کنید

بازار کار و درآمد زایی از محتویات دوره آموزش انیمیشن 1

2936730

نرم‌افزار Blender همچنان یکی از برنامه‌های محبوب برای طراحی محسوب می‌شود که بصورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این نرم‌افزار برای آن دسته از کسانی که می‌خواهند یادگیری مدل‌سازی و طراحی را بصورت رایگان شروع کنند، گزینه خوبی است. چرا که کاربران به راحتی می‌توانند با تمامی گزینه‌های نرم‌افزار کار کنند و درنهایت به مرور زمان مدل‌سازی و طراحی را یاد بگیرند. از آنجا که این نرم‌افزار بر پایه پلتفرم متن باز (Open Source) برنامه‌نویسی و طراحی شده است لذا به شما این امکان را می‌دهد تا از همان شروع کار به مدل‌سازی، طراحی انیمیشن، شبیه‌سازی رندر، ردیابی حرکت، ایجاد و طراحی کامل بازی و بسیاری از کارهای دیگر بپردازید؛ این برنامه می‌تواند برای مدل سازی یک الگو، بازکردن UV، شبیه‌سازی مایع، قسمت‌های پوستی، مفصل‌ها و استخوان‌بندی کاراکترها، تحرک‌بخشی و جان دادن به اشیاهای پروژه، پردازش کارها و سایر شبیه‌سازی‌ها استفاده شود. شما می‌توانید از این برنامه برای ویرایش غیر خطی و ترکیب و ایجاد تعاملی بین برنامه‌های کاربردی سه بعدی مثل بازی‌ها استفاده کنید. Blender در سیستم عامل‌های لینوکس، مکینتاش و ویندوز قابل اجراست. در ابزارهای Blender ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند شبیه‌سازی اجسام صلب، حرکت‌های نرم بدنی، مایعات، ساختن شخصیت‌های قدرتمند، و اصلاح قسمت‌های مختلف مبتنی بر ابزارهای مدل‌سازی و ابزارهای انیمیشن، گره بر اساس مواد و ترکیب سیستم و پایتون برایبرنامه‌نویسی گنجانده شده است. برخلاف برخی از نرم‌افزار‌های موجود در این فهرست، Blender می‌تواند چندین مرحله و وظیفه را برای تکمیل شدن محصول نهایی انجام دهد. در همین حال شما به ابزار‌های مورد نیاز برای طراحی و مدل‌سازی اشراف پیدا ‌می‌کنید البته این نکته را یادآوری کنیم که آشنایی با مدل‌سازی اولیه نیازمند کمی صبر است چرا که باید زمان زیادی را برای یادگیری ابزار‌ها و گزینه‌های عجیب و غریب موجود در نرم‌افزارBlender صرف کنید.

خروجی دوره انیمیشن 1

3564042

مدلسازی سه بعدی به هنر ساخت تمام اشیای واقعی و انتزاعی توسط نرم افزار و به وسیله کامپیوتر گفته میشود. ساخت اشیا و فضاها به صورت فیزیکی و واقعی علاوه بر زمان بر بودن هزینههای بسیار بالایی دارند و فراهم کردن شرایط نوری به صورت واقعی بسیار دسوار است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی ساخت مدلها و فضاهای سه بعدی به صورت کاملا واقع گرایانه توسط نرم افزارها ممکن شده است و تمامی صنعتهای بزرگ مانند سینما به این سو روی آورده اند به نحوی که حتی در معمولی ترین فیلمها و یا حتی تبلیغات تلوزیونی رد پای نرم افزارهای سه بعدی دیده میشود

برای ورود به دنیای جلوههای ویژه ابتدا شما باید کار با نرم افزارهای سه بعدی را بیاموزید و با فراگرفتن این هنر به خلق آثار سه بعدی بپردازید، یکی از نرم افزارهای فوق العاده در این زمینه بلندر هست که ادامه با این نرم افزار بیشتر آشنا خواهیم شد تا بفهمیم این غول دنیای سه بعدی چطور همه ی رقبای خود را در

animation 1.mp4.00 00 18 14.Still004
animation 1.mp4.00 00 31 15.Still002
animation 1.mp4.00 00 15 07.Still001

نکات مهم قبل از خرید دوره

8876766

 دوره های آموزشی مجموعه گرویتی تنها بر روی یک سیستم قابل اجرا میباشد و برای رعایت حق کپی رایت امکان اجرای یک آموزش بر روی چند سیستم توسط مجموعه محدود شده است ، لذا پیش از خرید دوره به این نکته توجه فرمایید.

نکته: قبل از عوض کردن ویندوز خود به بخش مشاوره قسمت سوال های پرتکرار مراجعه کنید یا با شماره پشتیبانی 09019999182 تماس بگیرید.

001004
مدت زمان دوره : 14 ساعت
001003
سطح : حرفه ای
001002
فایل تمرینی : ندارد
001001
پیش‌ نیاز : ریگ در بلندر

1,999,000 تومان

نشان کردن

اشتراک گذاری

سوالات متداول

مدرس دوره

الیاس آران

جنرال آرتیست و متخصص جلوه های ویزه سینمایی

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دوره آموزش انیمیشن 1”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *